neprihlásený
Ukáž košík
pondelok, 16. máj 2022, meniny oslavuje: Svetozár, zajtra má meniny: Gizela
Prosíme ctených zákazníkov, aby si pred návštevou dohodli stretnutie na čísle 0905 311 663.Knihy – náučnéTo je ono - Po 15 rokoch - Čierna kniha nežnej revolúcie
MP3 prehrávač do 5GB - To je ono - Po 15 rokoch - Čierna kniha nežnej revolúcieTo sa v novinách nedočítate! Aká je skutočná pravda o vývoji u nás po roku 1989? Klamstvá a výmysly, kriminalita a úpadok kultúry a zdravotníctva. Čierna kniha nežnej revolúcie.
SOCIALIZMUS VERZUS KAPITALIZMUS

bežná cena:
5,61 €  (169 Sk)
u nás:
4,95 €  (149 Sk)
160 str.
Dokedy klamstvá o neschopnosti socializmu v poľnohospodárstve budú oblietať svet a budú sa ich učiť všetci žiaci už na základných školách? Dokedy sa budeme klaňať klamstvu, že voľný trh všetko vyrieši a plánované hospodárstvo narúša zdravý ekonomický rozvoj?
Dovtedy, kým nám tu budú vládnuť motrokári. Zdá sa, že to bude ešte trvať dlho, pretože myšlienky socialistického poľnohospodárstva narúšajú systém súčasného motroctva, ktoré garantuje kvalitný život pre hŕstku bohatých a vykorisťovanie pre mnoho chudobných. Nájdu sa odpovede na otázky:
Kto má takú obrovskú moc, že pravda o poľnohospodárstve počas K-S-K sa nemôže dostať na svetlo božie, i napriek tomu, že žijeme v slobodnej informačnej spoločnosti?
Kto má takú moc a prečo ju takto využíva?

Z analýz vývoja nášho poľnohospodárstva počas K-S-K periódy vyplýva ďalšia záhada. Počas socializmu vedúci predstavitelia a manažéri v poľnohospodárstve boli menovaní komunistickou stranou, ktorá nebola volená „v demokratických voľbách“ súčasného neoliberálneho typu. Naproti tomu po roku 1989 riadiaci pracovníci poľnohospodárstva a manažment bol výsledkom slobodných demokratických volieb. Ostáva záhadou:
– Ako je možné, že keď boli manažéri poľnohospodárstva počas socializmu vyberaní „nedemokratickým spôsobom“, poľnohospodárstvo profitovalo, a keď boli vyberaní „demokratickým spôsobom“, ako výsledok slobodných demokratických volieb, poľnohospodárstvo upadlo?
– Akým systémom nedemokratická komunistická strana dokázala vyberať odborníkov do riadenia poľnohospodárstva a akým systémom ľudia v demokratických voľbách sústavne vyberali neodborníkov?
– Ako funguje súčasný demokratický systém, že nedovolí profesionálnym odborníkom riadiť poľnohospodárstvo, ako to zariadil „nedemokratický“ socialistický systém?
– Aké neviditeľné sily súčasnej totalitnej demokracie o tom rozhodujú?

Na písanie knižky ma vyprovokovala skutočnosť, že vychádza veľa kníh porovnávajúcich socializmus a kapitalizmus. Autori väčšinou prišli k záveru, že socialistický systém je neschopný v porovnaní s kapitalistickým, pritom nikto neporovnal kapitalizmus a socializmus v bývalých socialistických krajinách. Nemohol som sa dopátrať, odkiaľ prišli aurori k tomuto uzáveru.
Na písanie knižky ma vyprovokovali aj západní novinári, mnohí z nich ľavicoví – keď som im ukázal obrázky porovnávajúc socialistickú a kapitalistickú ekonomiku, životnú úroveň, kriminalitu a kultúru, tak mi jednoducho neverili. Údaje, ktoré som im predkladal, boli v rozpore s „pravdami“, ktorým verili.
Z analýz vyplýva, že v poľnohospodárstve socialistický systém s plánovanou ekonomikou a družstevným vlastníctvom bol efektívnejší ako kapitalistická trhová ekonomika. Bol to zázrak v porovnaní so súčasným kapitalistickým poľnohospodárstvom. Všetky mýty, ktoré motrokári počas socializmu šírili, sa ukázali ako klamstvo, ktoré slúžilo len hlavnému cieľu, kolonizovať Slovensko a mať z neho maximálny zisk. Riadili sa hlavným zákonom kapitalizmu.
Ďalšou záhadou je, že výsledky poľnohospodárskeho experimentu periódy K-S-K sú tajné. Nikto ich oficiálne na Slovensku a ani v zahraničí neprezentuje a už vôbec sa nediskutuje o otázke, prečo bolo socialistické poľnohospodárstvo také vynikajúce v porovnaní so súčasným kapitalistickým. Nezaujem zaoberať sa týmito otázkami je výsledok sily profesionálnej totality, v ktorej žijeme.
Práve naopak, veľavážení predstavitelia motrokárov na Slovensku a veľavážení profesori z významných svetových univerzít stále dookola opakujú nepravdy, že socialistický systém poľnohospodárstva bol zlý a neschopný konkurovať kapitalistickému. V rámci demokracie motroctva tomu pritakávajú všetky médiá, slovenské celebrity, slovenská šľachta, slovenské bandy podvodníkov a všetci, ktorí podľahli propagande.

Príkladov sily totality v ktorej žijeme je veľa. Niektoré som opísal v predchádzajúcich kapitolách a ďalšia môžeme nájsť v mnohých knihách. Stretávame sa s ňou dennodenne a pretože je vysoko profesionálna, pre väčšinu ľudí je ťažké odlíšiť ju od slobody a demokracie, za ktoré sa vydáva. Pre niektorých je alfou a omegou pri vyjadrení životných postojov a pre ďalších rebríčkom na výslnie. Sila tejto totality presne ohraničuje, kde je hranica sterilných diskusií v médiách, hranica vymyslených a skutočných faktov, ktoré máme vedieť a podporovať. Presne ohraničuje to, čo je zakázané. Čo je za hranicou sterility, ktorej prekročenie sa trestá tvrdými zákonmi. Prekročenie hraníc sterility bolo len po druhej svetovej vojne potrestané, napríklad bombardovaním v 25 suverénnych štátoch [citácie v 3].
Sila „demokratickej“ totality tkvie v tom, že občan ju slobodne vyznáva. Verí jej, obhajuje ju a aj bojuje za ňu úplne slobodne. Niektorí ju verejne vyznávajú a často aj obraňujú, pretože si jasne uvedomujú jej silu a trest za jej porušenie.
Ja opíšem aspoň tri príklady sily profesionálnej totality, ktoré v súčasnosti slobodne prezentujú médiá.
„Oslobodenie“ Iraku a Charta OSN
Irak má druhé najväčšie zásoby ropy na svete, surovinu, ktorej cena bude stále stúpať. Po odstránení sankcií OSN bolo na jej ťažbu pripravené Rusko, Francúzsko a Čína – štáty, ktoré podpísali zmluvy so Sadajmom Husajnom za niekoľko desiatok miliárd USD. Keby nedošlo k okupácii Iraku, tieto ložiská by kontrolovalo Rusko, Francúzsko a Čína. Cena ropy by tak dramaticky nestúpala a mohla by aj klesnúť. V dôsledku toho by USA a majitelia ropného biznisu boli vo veľkej ekonomickej nevýhode, a preto sa spustila hra o zbraniach hromadného ničenia, ktoré vlastní Irak a tým ohrozuje demokratický svet, o irackej podpore terorizmu a o oslobodení Iraku spod totality.
Cieľom týchto hier, v rámci štandardného postupu kapitalizmu, bolo zmocniť sa druhých najväčších zásob ropy na svete, čo sa pomocou vojenskej agresie aj podarilo. Pričom v dôsledku vojenskej agresie v Iraku zahynulo viac ako 100 000 civilistov. Na príklade vojenskej agresie USA a ich spojencov v Iraku od roku 2003 až doteraz (1. 3. 2005) možno dokumentovať silu profesionálnej totality.
Nová rezolúcia Bezpečnostnej rady OSN prijatá 8. júna 2004 pod číslom 1 546, v druhom článku hovorí, že okupácia Iraku sa skončí 30. 6. 2004. To znamená, že Bezpečnostná rada OSN potvrdila, že koaličné vojská v Iraku boli okupačné. Jednoznačne to potvrdil aj generálny tajomník OSN Kofi Annan dňa 15. 9. 2004, ktorý prvýkrát priamo a oficiálne pre BBC vyhlásil, že vojna v Iraku je nelegálna a porušuje chartu OSN. Nebudem opakovať ďalšie dôkazy nelegálnosti vojny v Iraku, generálny tajomník OSN Kofi Annan to povedal veľmi jasne.
Len pripomeniem, čo to znamená a čo z toho vyplýva.
1. Znamená to, že koaličné vojská, a tým aj Slovensko, sa v Iraku dopustilo, de iure a de facto, vojenskej agresie a vojenskej okupácie.
2. Že vojna v Iraku bola a je zločin proti ľudskosti a všetci predstavitelia štátov, ktoré poslali vojakov do Iraku, by mali byť súdení medzinárodným súdom.
3. Že v Iraku koaličné vojská zabili desiatky tisíc nevinných civilných obyvateľov, a všetci predstavitelia štátov, ktoré poslali vojakov do Iraku, sú zodpovední za tieto zločiny.
Podľa charty OSN cudzie štáty nemajú právo vojensky intervenovať, keď sa im vláda v inom štáte nepáči, a nemajú právo intervenovať ani v prípade občianskej vojny. Podľa Charty OSN, ktorú podpísali jej členské štáty, teda aj SR, každý člen OSN súhlasí, že nepodnikne agresiu do cudzieho štátu. Štát môže použiť silu len v prípade, keď je napadnutý iným štátom a musí sa brániť, alebo ak ho požiada iný štát, ktorý bol napadnutý, o pomoc pri obrane. Zákony Charty OSN sa stali súčasťou zákonov SR.
V preambule Všeobecnej deklarácie ľudských práv, ktorú vyhlásilo Valné zhromaždenie OSN v roku 1948, sa hovorí, že „členské štáty prevzali záväzok zaistiť v spolupráci s Organizáciou Spojených národov všeobecné uznávanie a zachovávanie ľudských práv a základných slobôd“. Článok 5 tejto deklarácie hovorí:
Nikto nesmie byť mučený alebo podrobený krutému, neľudskému alebo ponižujúcemu zaobchádzaniu alebo trestu. Všetko toto koaličné okupačné vojská porušili.
Sila profesionálnej totality sa prejavila nielen vo vojenskej agresii do Iraku, ale hlavne v tom, a to chcem zdôrazniť, že nijaký predstaviteľ vyspelých kapitalistických, slobodných a demokratických štátov sveta sa neopovážil oficiálne obviniť predstaviteľov štátov, ktorí nariadili vojakom okupovať Irak, zo zločinu proti ľudskosti a nežiadali ich súdenie pred medzinárodným súdom. Takéto obvinenie je súčasnou totalitou zakázané, pretože je za hranicou demokratickej sterility. Práve naopak, sila profesionálnej totality prezentuje predstaviteľov, ktorí by mali byť súdení pred medzinárodným tribunálom, ako humanistov a demokratov, bojovníkov za slobodu a demokraciu a proti komunizmu.

To je ono - Po 15 rokoch - Čierna kniha nežnej revolúcie

Super firmy
Super inzercia
Super barter
Super obchod
Super reality
Akvashop

Digitálne fotoaparáty - Kompakt +opt.zoom
Digitálny fotoaparát NIKON Coolpix L18 strieborny
Vysoko výkonný fotoaparát s 8 milionov pixelov a množstvom automatizovaných funkcií pre bezstarostné vytváranie vynikajúcich záberov. Precízny objektív NIKKOR s 3x Zoom-NIKKOR; 5,7-17,1 mm...
INFO - www.dio.sk
Knihy – duchovno
Spiritismus a minulé životy
Špiritizmus - alebo je možné vyvolávať duchov? Aké sú názory na našu existenciu po smrti? Ako sa pracuje s duchmi? Čo rozprávajú duchovia zo záhrobia? Aké ponaučenia vyplývajú pre ná...
INFO - www.dio.sk
Liečivé rastliny
Kozlík lekársky - Valeriána 1000g (Valeriana officinalis)
Valeriána lekárska - kozlík lekársky, upokojujúci účinok pri srdcových neurózach, vyčerpaní, migrénach, tíši bolesť, povzbudzuje centrálnu nervovú sústavu.
INFO - www.dio.sk
Oolongy - polofermentované čaje
Black Dragon 50g
Black Dragon, momentálne pre veľký záujem vypredaný.
INFO - www.dio.sk
Batérie pre mobilný telefón HTC
BATERIA MDA II /XDA II /iPAQ 6515 1200 mAh
Batéria do mobilného telefónu s článkami typu LI-Polymer. Batéria nemá pamäťový efekt a má maximálnu ochranu proti prebitiu a prehriatiu.

Kompatibilita: MDA II /XDA II /iPAQ 6515
Kap...
INFO - www.dio.sk
Led svietidlá
Lucido Pocket Bright
Svietidlo, kde namiesto klasických žiaroviek sú použité vysokoúsporné LED diódy. Prakticky nulová spotreba oproti bežným svietidlám. Jedná sa o extrémne malé, ľahké a úžasné svieti...
INFO - www.dio.sk
Batérie pre mobilný telefón SAMSUNG
BATÉRIA SAMSUNG X460 NEORIGINÁLNE PREVEDENIE
Kvalitná náhradná batéria do mobilného telefónu s článkami typu LI-ION. Batéria nemá pamäťový efekt a má maximálnu ochranu proti prebitiu a prehriatiu.

Kompatibilita: Samsung X460
...
INFO - www.dio.sk
Kosher rastlinné produkty, masti, tobolky a tabletky
Praslička roľná 100 toboliek
Praslička roľná - pôsobí výrazne hojivo, močopudne, zvyšuje pružnosť a pevnosť ciev, užíva sa pri zápaloch močového ústrojenstva alebo pri močových či obličkových kameňoch, zvon...
INFO - www.dio.sk
Liečivé rastliny
Psylium vláknina čierne 1000g (Psyllium - Plantago Psyllium)
Čierne psyllium - zdravá \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"kefka\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" na črevá
INFO - www.dio.sk
Tonery a cardtridge do tlačiarní
Tonery kompatibilné s HP Q7551X
Pre použitie v tlačiarniach:Hewlett Packard LaserJet M3027mfp/ M3027x/ M3035mfp/ M3035xs/ P3005/ P3005d/ P3005dn/ P3005n/ P3005x
INFO - www.dio.sk

REKLAMA na KNIHY, Ekokonzult.com
DIO - Dobrý Internetový Obchod - nakupuj s rozumom
doporučené rozlíšenie 1024x768, © DIO, 2004, doporučený prehliadač: IE 5.5 a viac, © webmaster DIO, www.dio.sk
Stránky alebo ich časť, vrátane skriptov chránených copyrightom, možno použiť len po písomnom súhlase!